AEnglish Dictionary Web Forum

The official web forum of AEnglish Dictionary

AEnglish Dictionary Web Forum
Start a New Topic 
Author
Comment
Проблем с показването на думите по азбучен ред

Здравейте,
имах този речник на предния ми компютър и нямах никакъв проблем с него, даже съм много доволна. Откакто го сложих на новия компютър обаче се появи следният проблем: когато търся дума за превод от български на английски и пиша желанаат дума на кирилица в Search полето, в левия панел ми се появяват всевъзможни думи и на български и на английски, а не подредени по азбучен ред думи, чиято фонетика е най-близка. Когато пиша английска дума за превод на латиница, този проблем не се появява и думите са си подредени по азбучен ред в левия панел. Някой може ли да ми каже как да го оправя?

П.П.: Съжалявам, ако вече има такава тема, нямах време да разглеждам.

Re: Проблем с показването на думите по азбучен ред

Здравей,

Извинявай за късния отговор, но както се вижда, форума на речника не е много посещаван. Обикновено хората, които имат проблеми ми пишат директно и заедно разрешаваме случая.

Твоя проблем е доста странен. Първото, което предлагам в случай на проблем със списъка с думите е да се затвори програмата и да се изтрие следния индекс файл:
C:Program FilesAEDictionDictionariesDefaultdictionary.ind

При стартирането отново на речника, този файл ще се генерира на ново и това може да реши проблема.

Следващото, което може да не е в ред е настройките на кирилицата. Тук е важно да се знае за коя версия на Уиндоус става въпрос и дали нужните настройки са нагласени (Например за XP: Language for non-Unicode programs = Bulgarian or Serbian Cyrillic).

Ако все още имаш проблема, препоръчвам ти да пробваш да изтриеш индекс файла и да видиш дали след генериране на новия всичко е ок. Ако това не реши случая, изпрати ми на личния адрес повече информация за твоята система.

Поздрави

ПП Ще ти изпратя това съобщение и на личния имейл, за да съм сигурен, че си го прочела.

Re: Проблем с показването на думите по азбучен ред

същия проблем - win8. знам, че не е тестван с 8 but pls. локализация на win и изтриване на индекс файла не помага. даже почва да се обърква още повече, бърка букви.

на 7-ца бачкаше нормално. мерси предварително за ъпдейта

Re: Проблем с показването на думите по азбучен ред

И аз най-накрая получих този проблем на един компютър с Windows 7 и US. Не съм тествал още с Windows 8, но не вярвам да е нещо много различно. Все още не съм стигнал до дъното на проблема, така че нямам интелигентно решение.

За момента единственото, което виждам е да се копира работещ индекс файл и да се синхронизира по дата с речниковия файл. Нещо, което не е много лесно...