AEnglish Dictionary Web Forum

The official web forum of AEnglish Dictionary

AEnglish Dictionary Web Forum
Start a New Topic 
Author
Comment
problem s pamta pod win2000

Rechnika e dobar, no ima problem s izpolzvanata RAM/iade ia kato lamja/ kachva s 5-10 MB na vsiako tqrsene!

Re: problem s pamta pod win2000


Da, zabelqzal sum go i predi tozi bug, no mi se stori, che beshe izcheznal. Kato se vurna ot moreto shte se pozanimaq po-obstoino




BTW Na men ne mi kachva postoqnno. Zakotvq se nqkude kum 12MB (ot purvoto tursene otiva tam). Sled tova se promenq malko !?

--- --- --- --- --- --- --- --- ---

Replying to:

Rechnika e dobar, no ima problem s izpolzvanata RAM/iade ia kato lamja/ kachva s 5-10 MB na vsiako tqrsene!

Re: solved


Mdaa. Nachi rabotata e v tova, che dosega se izpolzvashe algoritum, koito raboteshe izkliuchitelno s pametta i qvno ne q osvobojdava napulno, poluchava se neshto kato nejelano cache-irane Problema ne e v men i ne mi se vijda, da moga da go opravq.




Zatova minah na nov algoritum (v BugFix3), koito predlaga chetene napravo ot harddisk-a. Rabotata pochti ne se zabavq nito puk programata qde kato lamq RAMa




BTW siguren sum, che v posledniq BugFix2, pri PhraseSearch, se zaemat malko poveche ot 6MB - kolkoto e cqlata rechnikova baza, koito ne se osvobojdavat po-kusno. Predpolagam se dulji na tova cache-irane, za koeto govorq, no ne sum napulno siguren tui kato ne e dokumentirano podobno neshto

--- --- --- --- --- --- --- --- ---

Replying to:

Rechnika e dobar, no ima problem s izpolzvanata RAM/iade ia kato lamja/ kachva s 5-10 MB na vsiako tqrsene!